20 czerwca 2024

NAZARET

Wszystko o religiach i wierze

Obrazki komunijne – tradycja, którą warto podtrzymywać

Obrazki komunijne to najważniejsze pamiątki Pierwszej Komunii Świętej. Każde dziecko po przyjęciu sakramentu otrzymuje swój pięknie oprawiony obrazek od kapłana. Dla dzieci to wydarzenie pełne emocji, o którym zawsze będzie przypominać uroczysty obrazek.

Najważniejsze zadania obrazków komunijnych

W tradycji katolickiej obrazek komunijny jest jednym z wielu przedmiotów, które mają przypominać o ważnych wydarzeniach i postaciach związanych z wiarą.  Dewocjonalia mają pomagać w koncentracji i modlitwie, a także przypominać o wartościach, jakimi katolik powinien kierować się w życiu. Często są najbardziej podziwianą przez dzieci pamiątką sakramentu, które doceniają jego duchowy wymiar bardziej, niż dorosłym się wydaje. Dlatego obrazek pierwszokomunijny warto wybrać ze szczególną pieczołowitością.

Obrazki komunijne – co powinno się na nich znaleźć?

Obrazek komunijny musi zawierać imię i nazwisko dziecka obdarowywanego po uroczystości. Najczęściej stanowi też małe dzieło sztuki, przedstawiające Jezusa Chrystusa jako dobrego pasterza, sceny z Ostatniej Wieczerzy i inne sceny biblijne. Pamiątkowe obrazki mogą także nawiązywać do patrona danej parafii. Każdy z nich jest personalizowany i oprawiony w dekoracyjną ramę. Obrazek ten może stać się przedmiotem modlitwy i refleksji dla każdego dziecka. Do stworzenia dedykowanych obrazków potrzebne będzie imię i nazwisko dziecka, nazwa parafii, data przyjęcia Pierwszej Komunii oraz pieczątka i podpis księdza udzielającego sakramentu.

Jak wybrać obrazek upamiętniający Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta ma szczególny charakter, a personalizowany obrazek sprawi, że dziecko poczuje się wyróżnione w tym niezwykłym dniu. Dlatego warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego wzoru. W ofercie znajdują się między innymi oprawione pamiątki pokazujące Świętą Rodzinę, Jezusa Dobrego Pasterza czy Serce Jezusa. Równie ważny jest materiał wykonania, by obrazek komunijny przetrwał lata. U nas obrazki drukowane są na papierze najwyższej klasy, odpornym na blaknięcie. Zachowanie intensywności barw i eleganckich wzorów wspomaga także transparentna osłona ze szkła.

Gdzie znaleźć wybór obrazków komunijnych?

Obrazki komunijne są pamiątką sakramentu, który jest ważnym wydarzeniem w życiu katolickim. Można je powiesić w pokoju dziecka, gdzie będą przypominać o pierwszej Eucharystii. Dla upamiętnienia dnia Pierwszej Komunii Świętej warto wybrać jedyny w swoim rodzaju obrazek komunijny. Oferujemy Państwu obrazki komunijne, które będą stanowić pamiątkę przez długie lata.

Copyright © All rights reserved.