15 lipca 2024

NAZARET

Wszystko o religiach i wierze

Czy granie w gry to grzech?

Osoby, dla których wartości religijne są priorytet oraz wyznacznikiem sensu istnienia, próbują przypodobać się Stwórcy wszelkimi dostępnymi metodami. Postawa godna naśladowania, która zapewnia wieczność duszy, która przeżyła już kilkadziesiąt lat na ziemi. Z pozoru niewinne, błahe rzeczy są piętnowane przez Pismo Święte np. kreskówka o czarodziejkach. W dzisiejszym artykule postaramy się jak najbardziej precyzyjnie przybliżyć działania, na które Bóg spogląda nieprzychylnym okiem.

Czarodziejki, wiedźmy, różdżki

Biblia mówi: „Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów; niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą. Bądź bez skazy przed Panem, Bogiem twoim”. 5 MOJŻ. 18,9-13 (BW).

”Czarodziejka z księżyca”, ”Klub Winx”, ”Harry Potter” są wciągającymi bajkami czy też filmami. Mają szeroką rzeszę fanów. Dzieją się w nich nieprawdopodobne zjawiska, których nie spotkamy w życiu codziennym. Czytając opinie księży, nie znajdziemy jednoznacznej informacji czy  hobbystyczne oglądanie bajek jest grzechem. Cenna wskazówka od osoby duchownej jest taka, aby bezustannie badać swoje sumienie. Zdarzyć się może, że niewinna bajka anime stanie się stylem życia i nową uznawaną religią. Dobrym przykładem jest Jediizm. To nowa religia, oparta na pojęciu Jedi (pojawiające się w Gwiezdnych Wojnach). Jest to zakon, który skupia jednostki posiadające w swoim ciele zbyt pokaźną ilość midichlorianów. Te zaś umożliwiają odczuwanie Mocy.

Miejsca skupiające ludzi

Bary, kasyna stacjonarne, parki rozrywki są przestrzeniami dość niebezpiecznymi. Łatwo wpaść w pułapkę osoby cechującej się nieskazitelną charyzmą i manipulacją. Taki człowiek wie jak działać, abyśmy mu uwierzyli, obserwuje i  wyłapując słabe punkty, a potem umiejętnie je wykorzystuje przeciwko nam.

Świadkowie Jehowy czy też wyznawcy innych religii przychodzą do nas w momencie, kiedy jesteśmy przytłoczeni, smutni, rozżaleni. Nasza codzienność nie napawa optymizmem. Robią to po to, aby przyodziać maskę naszych przyjaciół i zyskać zaufanie. Najlepszy przyjaciel to ktoś, przy kim nie musimy się hamować. Ufamy mu i wierzymy, że chce dla nas jak najlepiej. Niestety spryciarze to wiedzą i perfidnie korzystają z tej wiedzy w niecnych celach.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może być gra w najlepszych kasynach online. Takie kasyna możemy znaleźć na liście takiej jak ta. Unikniemy dzięki temu wielu niebezpieczeństw.

Gry = grzech?

Wszystko zależy od tematyki gry. Dopóki gry nie będą kolidowały z naszym sumieniem, sercem, obowiązkami oraz nie będą miały najmniejszego wpływu na rzeczywistość, to jesteśmy bezpieczni i możemy z powodzeniem z nich korzystać. Powstały już dzieła, w których spotykamy się z wirtualnym Jezusem Chrystusem. Ich cel jest piękny — utrwalenie i przypomnienie sobie, przynajmniej części informacji z Pisma Świętego.

Zaniedbywanie obowiązku uczęszczania na Mszę Świętą w niedzielę, poprzez granie w gry komputerowe jest postawieniem Boga na dalszej pozycji na liście priorytetów. 

Jak zostało to przedstawione, nasze podejście jest wyznacznikiem tego, czy popełnimy grzech, czy też nie. Musimy bezustannie kontrolować to, czym się zajmujemy, badać sumienie i upewniać się co jest priorytetem w naszym życiu. Tylko dogłębna analiza i kontrola zachowania, jest w stanie uwolnić nas przed podążaniem za złymi wzorcami.

Copyright © All rights reserved.